Hosszú utcai Óvoda

Óvodánk Kecskemét városközpontjában, a Szórakaténusz Játékmúzeum és Játszóház szomszédságában található kilenc csoportos intézmény.

Óvodai nevelésünk fő irányelve a művészetekre való nyitottság, esztétikum iránti fogékonyság, szeretetre való igény kialakítása a gyermekek szükségleteinek kielégítésével.

A gyermekek személyiségének fejlesztéséről szeretetteljes, érzelmi biztonságot nyújtó környezetben, életkoruknak megfelelő homogén csoportokban gondoskodunk. Kiemelten kezeljük a gyermeki alkotókészséget, tevékenységet; kreatív gondolkodásra nevelünk, a humor és a művészetek eszközeinek felhasználásával.

Nevelőtestületünk a bátortó pedagógia szemléletében nagy hangsúlyt fektet az esztétikai-, intellektuális-, erkölcsi-, szociális érzelmek alakítására.

Elérhetőségeink:
Feladatellátási hely: Hosszú utca 3.
Intézményvezető-helyettes: Dóka Pál Lászlóné
E-mail: hosszuovi@gmail.com