Gyakran Ismételt Kérdések

1. Hogyan tudnak bekerülni az óvodába azok a gyermekek akik lakhelyük szerint nem tartoznak a körzetbe?

Elsősorban lakhely szerint (állandó, vagy tartózkodási hely) a körzetbe tartozó gyermekek felvétele történik meg, de figyelembe vesszük azt is, ha nagyobb testvér már ide jár az óvodába, vagy a szülők munkahelyük elhelyezkedése miatt kérik a gyermekük felvételét.

2. Milyen dokumentumok, iratok szükségesek a beiratkozáshoz?

A beiratkozáshoz szükséges információkat minden évben kifüggesztjük az óvoda bejáratára, de elérhető a város honlapján is. Amit minden évben kérünk:

• gyermek személyi igazolványa, vagy anyakönyvi kivonata
  • a gyermek lakcímkártyája
  • a gyermek TAJ kártyája
  • ha van ilyen: tartós betegséggel kapcsolatos orvosi igazolás
  • ha van ilyen: Szakértői Bizottság által kiállított szakvélemény
  • a szülők személyi igazolványa

Mindkét szülő megjelenése (aláírása) szükséges, vagy ennek hiányában a meghatalmazás, vagy bírósági végzés a kizárólagos felügyeleti jog gyakorlásáról.

3. Mennyire feltétele az óvodai felvételnek a szobatisztaság?

Abszolút feltétele. Az óvodában nincs mód a gyermekek pelenkázására.

4. Hány éves korú gyermeket fogad az óvoda?

A gyermekek 2.5 éves kortól felvehetőek az óvodába, amennyiben a házirendben leírtaknak megfelelnek (pl. szobatiszta, teljesen egészséges vagyis fertőző betegségben nem szenved, életkorának megfelelő önállósággal rendelkezik, stb.).

5. Tiszta vagy vegyes csoportok vannak az óvodában?

Törekszünk a tiszta csoportok, azaz azonos korosztályú csoportok kialakítására. Ezt azonban befolyásolja az óvodába jelentkező gyermekek kora és száma.

6. Hogyan történik a beszoktatás?

A beszoktatás fokozatosan történik, ami azt jelenti, hogy a gyermekek az óvodába lépés első 2 napján, az óvónőkkel megbeszélt időpontban 2 órát töltenek az óvodában. A 3., 4., valamint az 5. napon már ott is ebédelnek és ebéd után mehetnek haza. A második héten a délutáni pihenőjüket is az óvodában tölthetik. De természetesen rugalmasan alkalmazkodunk a gyermekek egyéni igényeihez, ha szükséges a beszoktatás hosszabb időt is igénybe vehet.

7. Cumisüveget, cumit lehet-e bevinni, használni az óvodába?

Cumisüveget nem, de kiscsoportban a cumi használata alváshoz megengedett. Egészségügyi okokból azonban egyiket sem tartjuk helyesnek.

8. A beszoktatás szülőkkel közösen történik?

A beszoktatás a szülők jelenléte nélkül történik, de kérjük, hogy telefonon elérhetők legyenek ez idő alatt is, valamint a későbbiekben amíg a gyermek az óvodában tartózkodik.

9. Mekkora létszámúak a csoportok?

Maximum 25-28-as gyermeklétszámmal működnek csoportjaink.

10. A bölcsődéből érkező gyermekek kerülhetnek egy csoportba?

Igen, ha a szülők részéről felmerül ilyen jellegű kérés igyekszünk teljesíteni.

11. Van-e lehetőség arra, hogy a szülő válassza meg, hogy melyik csoportba szeretné járatni gyermekét?

Igen, igyekszünk ezt a kérést is teljesíteni. A jelentkezéskor kérjük, hogy jelezze a szülő, ha nyílt napokon, vagy már korábban megismert óvónőket, vagy csoportszobát szimpatikusnak találta és szeretné, hogy gyermeke oda kerüljön.

12. Ki biztosítja, az étkezést a gyermekek részére?

Az óvoda fennállása óta a Bakos és Társai Bt. biztosítja az étkezést.

13. Hányszor kapnak naponta enni a gyermekek?

A gyermekek napi háromszori étkezésben részesülnek. Naponta egyszer meleg étkezés biztosított számukra.

14. Milyen állagú ételt kapnak a gyermekek?

A gyermekek darabos ételt kapnak, tehát nem pépesítettet. Az önálló étkezés elvárás a gyermekektől.

15. Diétás étkeztetés megoldott-e?

Igen, megoldott, szakorvos által kiállított igazolás ellenében.

16. Milyen csoporton kívüli, fakultatív programokat kínál az óvoda?

Minden évben meghirdetünk fakultatív (tehetséggondozó) programokat és megfelelő létszámú jelentkező esetén indítunk:

• néptánc, népi játékok,
  • láb-, és testtartást javító torna,
  • kézműves,
  • angol nyelv,
  • gyermek futball,
  • dráma játék.

Létszámtól függetlenül szervezünk hitoktatást is.

17. Van-e nyelvoktatás?

Igen, eddig az angol nyelvoktatásra volt igény a szülők a részéről, ezért minden évben szerveztünk.

18. Rendeznek-e nyílt programokat?

Igen, minden évben megrendezésre kerül a leendő óvodások és szülei számára egy vagy két játszódélután, valamint a szülők számára egy nyílt nap, valamint a tavasszal megrendezésre kerülő Szivárvány partira is szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket és gyermekeiket. Az óvodába járó gyermekeknek és szüleiknek még több közös programot szervezünk. (sportnap, néphagyományokhoz kapcsolódó rendezvények, csoportkirándulások, stb.).

19. Milyen fejlesztő foglalkozásokra van lehetőség?

Ha a gyermek rendelkezik érvényes Szakértői Bizottság által kiállított szakértői véleménnyel, vagy a logopédiai szűrés alapján indokolt a logopédiai ellátás, abban az esetben a neki megfelelő fejlesztő foglalkozást biztosítunk. Ez azonban nem minden esetben történik az óvodában helyben. Előfordul olyan is, amikor a szülőnek kell megoldania, hogy gyermekét a megfelelő intézménybe eljuttassa a fejlesztő foglalkozás idejére. (pl. logopédiai órák, mozgásfejlesztés).

20. Logopédiai szűrés van-e az óvodában?

Igen,3 és 5 éves korban minden gyermeket szűrnek a logopédusok. Kirívó esetekben a szülő, vagy az óvodapedagógusok kérhetnek rendkívüli szűrést a logopédustól.

21. Ugyanaz az óvónő lesz a gyermekekkel három éven keresztül?

Igen, csak rendkívüli esetben változhat a pedagógusok személye.

22. Alszanak-e a gyermekek délután és kötelező-ez mindenki számára?

Igen, minden ebéd után biztosítunk számukra nyugodt pihenést, ami mindenkire vonatkozik. Természetesen csak az a gyermek alszik el, aki igényli.